• iptv uzmanı

Haber Windows 10 PRO Sürüm 1903 İndirme Not(Insider versiyon değildir) FULL TEK BURADA

garibim0844

Emektar Üye
Aktif Üye
Acemi Üye
Katılım
Ocak 13, 2019
Mesajlar
1,717
Tepki puanı
11,282
Puanları
9,410
Konum
☆☆☆☆☆☆☆☆ 《☆SYSTEM☆》☆☆☆ TSG ORG ☆☆☆ 《》R00T《》》TSG
Web Sitesi
iptvkulubu.com
71A1L7PTGzL._SY550_.jpg

[TABLE][TR][TD]

Windows 10 PRO Sürüm 1903

[/TD][/TR][/TABLE]

Bu yazımızda sizlerle Microsoft‘un işletim sistemi olan Windows 10 Professional 32/64 Bit, Türkçe ve herkesin beklediği 1903 sürümünü sizlerle paylaşacağız. Aşağıda yer alan indirme seçeneklerinden faydalanarak istediğiniz indirme adreslerinden Windows 10 Pro 1903 sürüm işletim sistemini indirebilirsiniz.

Windows 10 kurulumu için UEFI sürücüsü hazırlamanız gerekiyor. Bunun için Rufus denilen bir aracı yazılım kullanmanız gerekiyor. Bu işlemi nasıl yapmanız gerektiğini “Windows 10 Kurulumu için UEFI USB’si Hazırlama” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.
[TABLE][TR][TD]
RUFUS


Yeni bir bilgisayar satın aldınız ya da yeni bir sistem topladınız. Bilgisayarınızda henüz yüklü bir Windows 10 işletim sisteminiz yok ve temiz bir kurulum yapmak istiyorsunuz. Fakat bunu nasıl yapmanız gerektiği konusunda hiç bir fikriniz yok ise şu anda doğru yerdesiniz.

Bilgisayarınıza ister kurulum DVD’si ile isterseniz USB sürücünüz ile temiz kurulum yapabilirsiniz. Orjinal bir Windows 10 işletim sistemi kurulum DVD’sine sahipseniz ya da Microsoft’un resmi sitesinden Windows 10 işletim sistemini .ISO olarak indirip DVD’ye yazdıysanız, DVD sürücüsüne yerleştirdiğiniz kurulum DVD’si ile temiz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu rehberimizde sizlere Windows 10 işletim sistemini UEFI USB’si hazırlayarak nasıl kurulum yapacağınızı göstereceğim.

Rehberimize başlamadan önce bazı terimlerin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor. Sonuç olarak sizlere bu rehberi sunarken ne yaptığınızı bilmeniz konusunda yardımcı olmak istiyorum.

UEFI Nedir?
UEFI’ nin tam açılımı “Unified Extensible Firmware Interface” yani Türkçesi “Birleşik Genişletilmiş Yazılım Arayüzü” dür. Eski tip BIOS’ların yerini alan yeni bir Firmware’dir. Yani donanım yazılımıdır. Yeni nesil sistemlerde BIOS yerine UEFI kullanılır.

Neden UEFI kurulumu yapmalıyız?
UEFI olarak kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Windows işletim sistemli bir bilgisayarın açılış ve kapanış süreleri normal yolla yani UEFI kurulumu yapılmamış Windows işletim sistemli bir bilgisayardan daha hızlıdır. Bilgisayarınız hızlı boot edilerek sisteminizin hızlı açılmasını sağlar.

Fast Boot ne işe yarar?
Fast Boot bazı anakartlarda bulunan bir UEFI özelliğidir. Bilgisayarınızın hızlı boot edilmesini sağlayan bu özellik BIOS’tan açılarak bilgisayarınızın ilk açılma esnasında çıkan bilgisayar üreticisinin reklamını yaptığı isim, logo, amblem vb. görselleri kapatarak sisteminizin daha hızlı boot edilmesini sağlayan bir özelliktir.

UEFI USB’si oluşturdum, sistem kurulumunu gerçekleştirdim ama sistemim hızlı açılmıyor sebebi nedir?
Bu konuda bilinen bazı yanlışlar vardır. Mesela; Microsoft’un resmi sitesinden indirdiğiniz .iso uzantılı dosyayı FAT32 olarak biçimlendirilmemiş USB belleğe aktarıp kurulumu UEFI olarak gerçekleştirdiğinizi düşünüp aslında kurulumunu yaptığınız Windows UEFI olarak kurulmamış oluyor. Çünkü UEFI USB’sini oluşturmak için yardımcı bazı programlar kullanılıyor. Bunlardan en çok bilineni ve kullanımı kolay olan yazılımlardan birisi olan Rufus‘tur.

Rufus Nedir, Ne işe yarar?
Rufus, USB bellekler, hafıza kartları vb. gibi USB sürücüleri biçimlendirmeye ve önyüklemeli hale getirmeye yardımcı olan bir araçtır.
Özellikle şu yerlerde kullanışlı olabilir:

  • Önyüklemeli ISO’lardan (Windows, Linux, UEFI, vb.) USB yükleme medyası oluşturmanız gerektiğinde
  • İşletim sistemi yüklü olmayan bir sistemde çalışmanız gerektiğinde
  • DOS üzerinden BIOS ya da diğer firmware yüklemelerine ihtiyaç duyduğunuzda
  • Düşük seviyeli bir araç çalıştırmak istediğinizde
Rufus, küçük boyutuna rağmen ihtiyaç duyduğunuz herşeyi sağlayan bir yazılımdır.

Rufus İndir

Rufus ile UEFI Windows 10 kurulum USB’si nasıl oluştururum?
UEFI Windows 10 kurulumunu yapabilmeniz için gerekenler:

  • Yeni sürüm Windows 10 Pro işletim sistemini baz alacak olursak minimum 16GB bir USB belleğe ihtiyacınız var.
  • UEFI desteği olan bir bilgisayarınız olmalı.
  • Microsoft’un resmi sitesinden indirdiğiniz .ISO dosyasına ihtiyacınız var. Microsoft’un sitesinden indirme aracını indirerek ücretsiz olarak Windows 10 Pro’ya sahip olabilirsiniz.

    Windows 10 Pro İndir
Gerekli olan herşeyi hazırladıktan sonra Rufus yazılımını açıyoruz.

1. Adım:
Aşağıda gördüğünüz resimde yeşil çerçeveyle gösterilen alanda bilgisayarınıza taktığınız min. 16GB/+ USB belleğinizi Aygıt kısmından seçiyorsunuz.2. Adım:
“Önyükleme seçimi” yazan alana Microsoft’tan indirdiğimiz Windows 10 Pro işletim sisteminin .ISO dosyasını nereye indirdiyseniz oradan seçmeniz gerekiyor.3. Adım:
“Disk Bölüm Düzeni” yazan alanda iki tane seçenek yer almaktadır. Bunlardan birisi GPT diğeri de MBR‘dir. Yeni nesil BIOS ara birimine sahip bir bilgisayarınız varsa UEFI kurulumu yapacaksanız GPT‘yi seçmeniz gerekiyor. Eğer eski nesil BIOS ara birimine sahip bir sisteme UEFI kurulumu yapacaksanız MBR‘yi seçmeniz gerekiyor.4. Adım: “Yeni Birim Etiketi” yazan alanda USB belleğinize bir isim verebilirsiniz. Mesela: Win10UEFI ardından“Dosya Sistemi” yazan alanın FAT32 olarak seçili olması gerekiyor. “Ayırma Birimi Boyutu” yazan alana hiç dokunmuyoruz. “Gelişmiş biçimlendirme seçeneklerini göster” e tıklayarak açılan alt menüden “Hızlı Biçimlendir” ile “Genişletilmiş Etiket ve Simge Dosyaları Oluştur” kutucukları işaretli bırakıyoruz ve ardından BAŞLAT düğmesine basıyoruz.USB belleğinizi UEFI olarak kuruluma hazırladıktan sonra bilgisayarınızı USB bellekten Boot ederek kuruluma başlayabilirsiniz.

Önemli bir detaya da değinmek istiyorum; Windows 10 işletim sistemini “AHCI Mode” olarak BIOS‘tan ayarlamanız gerekiyor. IDE ya da başka opsiyon seçilmiş ise Windows’unuz düzgün açılmaz ve siyah ekranda kalır. O yüzden Windows’unuzu mutlaka AHCI Mode’ ta kurmalısınız. BIOS‘unuzdan bunu kontrol edebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda birden çok HDD veya SSD sürücüsü varsa ve bunları birleştirip RAID yaparsanız BIOS‘tan AHCI Mode yerine RAID Mode‘u seçerek de UEFI kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.Bilgisayarımı USB’den Boot edebilmek için hangi kısayol tuşlarını kullanmalıyım?
Bilgisayarınızın DEL tuşuna basarak BIOS‘a girişini sağladıktan sonra kendi BIOS‘unuzdan Boot sekmesine girip 1st. Boot Device olarak UEFI USB Belleğinizi seçmeniz gerekiyor. BIOS‘tan F10 yaparak kaydet ve yeniden başlatyaparak, sisteminizi UEFI USB bellekten boot etmiş olacaksınız. USB ile işiniz bittikten sonra tekrar BIOS‘a girip Boot sekmesinden 1st. Boot Device olarak seçtiğiniz UEFI USB bellek yerine Windows 10 işletim sisteminizi kurduğunuz HDD ya da SSD sürücünüzü seçip ardından F10 tuşuyla kaydet ve yeniden başlat yaparak sisteminizin düzgünce açılmasını sağlayacaksınız.[/TD][/TR][/TABLE]

64 BİT 32BİT TABİKİ 64BİT YÜKLEYİN :)
[TABLE][TR][TD]
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


İlk yüklemede tanım ve güvenlik güncellemelerinide sağlıklı bir şekilde alıyor. Temiz kurulum yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu sayede daha stabil ve daha hızlı bir sisteminiz olur. Ayrıca güncellemeler yüzünden windowsunuz şişip sistemi de kasmaz :) BYvip hcker


CRACK FULL

Lisanslama & Crack | Full Program İndir Full Programlar İndir - Oyun İndir
[/TD][/TR][/TABLE]
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt