• iptv uzmanı

maç izlerken toppun titreyerek gitmesi

clubberfree

Acemi Üye
merhaba arkadaşlar bütün forumu araştırdım bu konunun burda açmam gerekiyor sanırım yanlış yere açtıysamda kusuruma bakmayın benim siz tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir soru var ben 2 farklı iptv server kullanıyorum ve maç yayınlarını lg smart tvden izliyorum 16mbps adsl internnet hızım var bu tvde bu hızda maç yayını izlerken toppp çok titreyerek gidiyor buda çok göz yoruyor toppun titremesi nasıl oluyor derseniz
bu linkdeki 15 nolu toppp gibi hareket ediyor diğer bir deyişle topp giderken peşinden izi ile birlikde gidiyor bunun sebebi nedir ve bunu düzeltebilme şansım varmıdır internet hızını 16 mbps den fibere çevirsek sorun devam edermi düzelirmi
not: mirecast ile telden tv ye bağlanınca topp böyle titrek hareketler yapmıyor ama bu seferde görüntü gecikmesi kare atlama ve görüntü kalitesinde düşme oluyor aynı sorun farklı bir server kullanan son teknoloji 4k vestel almış bir arkadaşımda daha var 3 -4 farklı server denememize rağmen sorun aynı bu arada arkadaşımda da 35mbps turknet var yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

serhat

Acemi Üye
Deneyerek sorunun nerden kaynaklandığını bulman gerekiyor.
2 farklı iptv server kullanıyorum diyorsun. O listelerde farklı farklı yayınlar vardır. 1080p 720p gibi o yayınlar arasında geçiş yaparak deneme yap.
O titremenin senin internet hızınla alakalı olacağını pek düşünmüyorum. İnternet hızından olsa donma yapar.
Kullandığın playerla alakalı olabilir. Bende LG smart tv kullanıyorum. Bende 4 player var hiç birinde öyle bi sorun yok. (ssiptv, smart iptv, ott player ve mkiptv). Bu playerları tek tek dene.
Tv türksat yayınlarında nasıl? Yani tv nin kendi işlemcisi ile alakalı olabilirmi acaba.
Son olası sebep de kullandığın iptvciler kalitesizdir. Kaliteli bi server değildir. Upload hızları düşüktür ondan olabilir. Bide günlük listeler oluyor nette çok var. Onları yükleyip dene.

clubberfree

Acemi Üye
2 serverinde butun spor kanallarinda denedim durum ayni ott player ssplayer smart playerda da durum ayni tv nim turksat yayinlarinida denedim oyle bir sorun yok iptv serverdan olabilecegini dusunmemisdim birazda gunluk olanlardan onlari deneyeyim tesekkurler yardiminiz icin

clubberfree

Acemi Üye
Smart tv de goruntu cok daha net ama havadan toplar seri paslarda topp giderken pesinden izi geliyor gibi ama vlc de goruntu kalitesi daha kotu ama topun golgesi vs gozu rahatsis etmiyor

clubberfree

Acemi Üye
Az oncede laptopu hdmi kablo ile tv ye bagladim goruntu kalitesi gene dustu ama topp titremesi iz birakmasi vs rahatsis edici segil ama smart tv nin uygulamalarinda acinca goruntu super cam gibi ama bu seferde topp iz birakiyor titriyor goz yoruyor

uzayli

Acemi Üye
ayni problem ben de var internetim DSL 16000lik cok deneme yaptim belki 1-2 yayinda o *** titreme olmadi
bunu 30000lik üzeri internet yayininda denemek lazim ,benim az kaldi yeni senede 100000lik yaptiracam bakalim yine aynisi olacak mi

clubberfree

Acemi Üye
Uzayli tv nin true motion ozelligini kesinlikle kapat birde mpeg parazit diye birsey var onuda en yuksekde tut o zaman titremeler cok duzelecek bende az once ogrendim

idris190326

Acemi Üye
merhaba arkadaşlar bütün forumu araştırdım bu konunun burda açmam gerekiyor sanırım yanlış yere açtıysamda kusuruma bakmayın benim siz tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir soru var ben 2 farklı iptv server kullanıyorum ve maç yayınlarını lg smart tvden izliyorum 16mbps adsl internnet hızım var bu tvde bu hızda maç yayını izlerken toppp çok titreyerek gidiyor buda çok göz yoruyor toppun titremesi nasıl oluyor derseniz
bu linkdeki 15 nolu toppp gibi hareket ediyor diğer bir deyişle topp giderken peşinden izi ile birlikde gidiyor bunun sebebi nedir ve bunu düzeltebilme şansım varmıdır internet hızını 16 mbps den fibere çevirsek sorun devam edermi düzelirmi
not: mirecast ile telden tv ye bağlanınca topp böyle titrek hareketler yapmıyor ama bu seferde görüntü gecikmesi kare atlama ve görüntü kalitesinde düşme oluyor aynı sorun farklı bir server kullanan son teknoloji 4k vestel almış bir arkadaşımda daha var 3 -4 farklı server denememize rağmen sorun aynı bu arada arkadaşımda da 35mbps turknet var yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
teşekkür

clubberfree

Acemi Üye
An itibari ile olayi cozdum arkadaslar yuksek bitrate yayin arti 50 fps kare hizi oldumu *** titresmesi diye birsey kalmiyor hele birda yanina 1920x1080p cozunurluk eklendimi uydudan farksiz oluyor iptvler yeni yeni 50 fps yayina gecmeye basladilar bu tur titresimlerden rahatsiz olanlar iyi bir serverdan yuksek bitrate li 50 fpsli yayin denesinler sonrada keyfine baksinlar benden bu kadar

kinq0438

Acemi Üye
An itibari ile olayi cozdum arkadaslar yuksek bitrate yayin arti 50 fps kare hizi oldumu *** titresmesi diye birsey kalmiyor hele birda yanina 1920x1080p cozunurluk eklendimi uydudan farksiz oluyor iptvler yeni yeni 50 fps yayina gecmeye basladilar bu tur titresimlerden rahatsiz olanlar iyi bir serverdan yuksek bitrate li 50 fpsli yayin denesinler sonrada keyfine baksinlar benden bu kadar
Cevap yazmak için belki qeç ama yinede başkasına faydası olabilir diye yazayım . . . Senin bahsettiqin olay tamamen sunucunun sana sağladığı yayın kalitesiyle alakalı bir çok sunucuda yazan kanal isimleriyle içeriğin kalitesi birbirini tutmuyor o yüzden iyi bir kaynakla böyle bir sıkıntı yaşamazsın internet hızın 8 mbps bile olsa ?

clubberfree

Acemi Üye
Cevap yazmak için belki qeç ama yinede başkasına faydası olabilir diye yazayım . . . Senin bahsettiqin olay tamamen sunucunun sana sağladığı yayın kalitesiyle alakalı bir çok sunucuda yazan kanal isimleriyle içeriğin kalitesi birbirini tutmuyor o yüzden iyi bir kaynakla böyle bir sıkıntı yaşamazsın internet hızın 8 mbps bile olsa ?
Valla bende yeni ogrendim insanlara faydasi olsun diye tecrubemide buraya yazdim

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt